Nézz vissza 2025 februárjában, vagy iratkozz fel a hírlevélre!
Ismerd meg a gépek CE jelölésének világát az Európai Unió egységesített műszaki és biztonsági követelményei mentén! A Gépek CE jelölése kurzus átfogó betekintést nyújt a gépekre vonatkozó előírásokba és jogszabályokba, valamint bemutatja a CE jelölési folyamat lépéseit és technikai részleteit. Fedezd fel a gépgyártás mögötti alapvető egészségvédelmi és biztonsági elveket, és szerezz mélyebb megértést az EU műszaki-szabályozási rendszeréről ezen a gyakorlati és aktuális kurzuson!
Az Európai Unión belül a termékek szabad áramlása érdekében, és a gépek okozta nagyszámú baleset miatt, a gépekre vonatkozó műszaki-, biztonsági követelmények egységesítésre kerültek. A CE jelölés azt szimbolizálja, hogy a gép megfelel az alapvető egészségvédelmi és biztonsági követelményeknek, azaz a gép az elvárt biztonsági szintet nyújtja.
A tantárgy a gépekre vonatkozó 2006/42/EK direktíva és egyéb kapcsolódó EU-s és hazai jogszabályok alapján kötelező megfelelőségértékelési eljárás, vagy röviden a CE jelölés alapvető követelményeit, folyamatát, főbb műszaki előírásait mutatja be és helyezi el az EU műszaki-szabályozási rendszerében.
A tananyag rövid ismertetése:
A tárgy betekintést ad a gépek „megfelelőségének”, biztonságának világába, megismerteti a hallgatót azokkal a műszaki-jogi követelményekkel, alapvető szabványokkal amelyek az elvárt biztonsági szintet megvalósító gépek tervezéshez, megvalósításához vezetnek.
A tárgy választ ad arra, hogy milyen jogi követelmények vonatkoznak a gyártóra, az importőrre, az üzemeltetőre, a beszállítókra, ki a gyártó, mikortól számítjuk egy termék (gép) forgalomba hozatalát, mikor kell elhelyeznünk a CE jelölést és mikor kell megismételni a CE jelölési eljárást.
A félév során bemutatásra kerül a gépek teljes CE jelölési folyamata, amely a mai gyorsan változó, fejlődő ipari környezetben kifejezetten aktuális és fontos téma.
Az előadások gyakorlati megközelítésben mutatják be a komplett eljárást, annak műszaki és dokumentációs vonatkozásait egyaránt.
Minden modul azonos súllyal szerepel, melyek végén egy modulzáró kérdéssorra kell sikeresen válaszolni. Fontos, hogy csak kétszer próbálhatja meg sikeresen kitölteni! A modulzáró 4 véletlenszerű kérdést tartalmaz, melyeknél legalább az 50%-ot el kell érni. Ebben az esetben tud továbblépni a következő modulra. Ha nem sikerül a modulzárók végén 50%-ra helyes választ adnia, a tantárgy nem teljesíthető.
Gyakorlás és önellenőrzés gyanánt, minden kurzus végén ellenőrző feladatokat kapnak, melyeknél ellenőrizhetik tudásukat. Ezeket a feladatokat kétszer tölthetik ki, melyek segítenek a tudás elsajátításában a modulzáró előtt.
A tárgyat egy a teljes tananyagot átfogó kérdéssor zár, mely modulzáróhoz hasonló kérdések lesznek megtalálhatók. Az érdemjegy az itt elért pontszámtól függ.
Az értékelés:
0-50% elégtelen (1)
51-59% elégséges (2)
60-69% közepes (3)
70-85% jó (4)
85-100% jeles (5)
Valóban le szeretnél jelentkezni a kurzusidőpontról?