Nézz vissza 2025 februárjában, vagy iratkozz fel a hírlevélre!
A munkavédelem fogalma, tartalma, célja a mindennapi gazdasági- társadalmi élet szereplői számára nem mindig egyértelmű, sokan sokféleképpen vélekednek róla. A gazdasági-, kulturális-, társadalmi szervezetek tulajdonosai, fenntartói, különböző szintű vezetői, munkavállalói, akik nem rendelkeznek megfelelő munkabiztonsági, munkaegészségügyi tudással, sokszor és sok- féleképpen vélekednek róla. A „Munkavédelem alapjai” tantárgy a felsőfokú oktatásban résztvevő, jövendőbeli tulajdonosainak, fenntartóinak, vezetőinek, munkavállalóinak kíván átfogó, megalapozó tudást biztosítani a munkavédelem területén.
A „Munkavédelem alapjai” tantárgy a felsőfokú oktatásban résztvevő, jövendőbeli tulajdonosainak, fenntartóinak, vezetőinek, munkavállalóinak kíván átfogó, megalapozó tudást biztosítani a munkavédelem területén.
Ez a tantárgy az Ő számukra íródott. Azok számára, akik a munkabiztonsági, munkaegészségügyi szaktevékenységet végző szakemberekkel majdan szerződést kötnek, megbízást adnak nekik, akik a szaktevékenység eredményeit felhasználják, hasznosíthatják, akik a szakemberekkel együttműködnek. Akik a munkabiztonsági-, munkaegészségügyi szaktevékenységet ellátó szakemberek javaslatai alapján döntést hozhatnak, akik a megfogalmazott követelményeket teljesítik, a megfelelő egészséget nem veszélyeztető és biztonságos munkavégzés gyakorlatát megvalósítják, akiken lényegében múlik, hogy a munkavédelem a versenyképesség fokozása érdekében eredményes területe lesz-e az adott szervezetnek, vagy csupán adminisztratív teherként kezelve lényeges változások generálása nélkül papírok keletkezéséhez vezessen a különböző vezetői íróasztalok fiókjai számára.
Másrészt azoknak íródott, akik haszonélvezői - vagy kárvallottjai – a munkavédelem mindennapi gyakorlatának. Akikért van. Azaz valamennyi munkavállalóért. Fontos, hogy tudják, egy szervezetben milyen szerepet kellene kapnia, hogyan kellene tevékenykednie, kommunikálnia a „munkavédelemnek”. Igényeljék azokat a saját és társaik egészségét és biztonságát érintő információkat, amelyek ismerete nélkül aggályossá válhat az egészséget nem veszélyeztető és biztonságos munkavégzés gyakorlata. Igényeljék a részvételt a kockázatértékelésben, a munkavédelmi folyamatokban.
A leckevégi teszt 5 kérdést, a kurzuszáró teszt 20 kérdést tartalmaz. Ezzel leckénként 5-5 pont, a kurzuszáráskor 20 pont szerezhető. A Kropacsek és tsa., az Ártalmak és a MEBIR feladat öt pontot érnek, a további feladatokkal nem szerezhető pont.
A kurzus során összesen 100 pont szerezhető. A kurzusjegyet a fenti feladatokra kapott pontszámok összege határozza meg:
40 pont vagy kevesebb - elégtelen
41 - 50 pont elégséges
51 -60 pont közepes
61-70 pont jó
71 pont felett jeles
Valóban le szeretnél jelentkezni a kurzusidőpontról?