Nézz vissza 2025 februárjában, vagy iratkozz fel a hírlevélre!
Tokenes kurzusfelvétel a Neptunban elérhető kérdőíven keresztül lehetséges.
Elvehetik-e a robotok az ember munkáját? Hogyan valósítható meg a biztonságos munkavégzés, amikor együtt dolgoznak emberek és robotok? Felváltják-e a robotok a HR szakembereket?
A technológia fejlődés – köztük az infokommunikációs technológiák, a digitalizáció, a mesterséges intelligencia és a robotok – jelentős mértékben átalakítják a mindennapokat, így a munka világát is. A robotok alkalmazása már nem csak a tudományos fantasztikus irodalomban van jelen, hanem a legtöbb ipari társadalomban már valóság, a mindennapi munkavégzés és szolgáltatások részét képezi.
A technológiai fejlődés következtében számos kérdés merül fel. Elvehetik-e a robotok az ember munkáját? Hogyan valósítható meg a biztonságos munkavégzés, amikor együtt dolgoznak emberek és robotok? Felváltják-e a robotok a HR szakembereket? Ki fizeti a munkanélkülivé váló korábbi munkavállalók szociális biztonságának költségeit? Milyen válaszok adhatók a tömeges és tartós új típusú technológia munkanélküliség jelenségére? Milyen (munkaerőpiaci) kihívásokat vetnek fel az ápoló robotok vagy az önvezető autók? Sem napjaikban, sem a közeljövőben nem kerülhetők meg ezek a kérdések, éppen ezért a kurzus ezekre a futurisztikusnak tűnő felvetésekre keres és ad válaszokat.
I. A digitalizáció kihívásai a munkaerőpiacon II. Az MI és a robotok fejlődéstörténete III. A robotok fajtái és szerepük az életünkben IV. Az MI hatása a munkaerőpiacra - avagy elveszik-e a robotok az ember munkáját V. Robot főnök – az MI néhány HR vonatkozása VI. A robotika munkavédelmi kihívásai VII. Az MI és a robotok alkalmazásának etikai kérdései VIII. Robotok és a társadalombiztosítás IX. Az ápoló robotok X. Digitalizáció és mezőgazdaság: az agrorobotok XI. Az önvezető járművek alkalmazásának kihívásai
A kurzus során minden egység végén önellenőrző kérdések és egy egységzáró teszt szerepel, melynek legalább 60% pontszámával lehet továbblépni a következő leckére. A záró értékelés egy tesztsorból áll, mely az összes egység anyagát lefedi, és csak azok tölthetik ki, akik az összes egységzáró tesztet sikeresen teljesítették. Az osztályzat ezen zárófeladat alapján kerül meghatározásra. Minden tesztnek és a zárófeladatnak időkorlátja van: az egységzáró tesztekhez 5 vagy 10 perc, a zárófeladathoz 30 perc áll rendelkezésre. Minden teszt és a zárófeladat legfeljebb 3 alkalommal tölthető ki, és az utolsó próbálkozás eredménye számít. A kérdések közötti visszalépés nem lehetséges.
Valóban le szeretnél jelentkezni a kurzusidőpontról?